Podręczny zestaw narzędzi
Podręczny zestaw narzędzi potrzebny w każdym domu
Listopad 6, 2017
Świąteczne DIY
Grudzień 14, 2017
Pokaż wszystko

12 pomysłów na prezenty dla majsterkowicza

12 pomysłów na prezenty dla majsterkowicza

Święta coraz bliżej, a wraz z nimi odwieczny problem co tu sprezentować. A jeżeli mamy na liście obdarowywanych majsterkowicza to artykuł dla Was. W przedświątecznym szaleństwie zakupów warto zerknąć na poniższe propozycje. Może pomogą i ułatwią coroczny problem. Poniżej prezentujemy pomysły prezentów z podziałem na progi cenowe. Oczywiście w przypadku każdego przedmiotu możemy znaleźć tańszy i droższy odpowiednik.

Upominki do 50 zł

Znaki informacyjne – kto powiedział że wszystkie prezenty musza być praktyczne. Jeżeli obdarowana osoba ma poczucie humoru to śmieszny znak będzie świetnym upominkiem. Dla kogoś kto właśnie wyremontował garaż – znak „Dyrektor” lub znak „Uwaga niebezpieczeństwo” dla świeżo upieczonego kierowcy na pewno wywoła sporo śmiechu.

Klucze imbusowe – przydadzą się nie tylko fanom wycieczek rowerowych. Przydatne w domu do okazjonalnego odkręcania, przykręcania niektórych śrubek w meblach. Warto zainwestować w zestaw gdzie do dyspozycji mamy klucze różnych rozmiarów. Również do wyboru są różne rodzaje końcówek. Czasem można znaleźć kolorowe imbusy – idealne jako upominek dla „zakręconej” płci pięknej.

Zestaw „imprezowicza” – tak można by nazwać zestaw składający się z kasku ochronnego oraz okularów. Jednakże każdy kto choć trochę zajmował się obróbką drewna lub robił remont wie że każda ochrona się przyda. Bezpieczeństwo w pracy jest niezwykle ważne. Należy chronić oczy od kurzu, wiórków czy opiłków. Natomiast kask przyda się choćby przy pracach na wysokości lub wycince drzewa, gdzie należy uważać na spadające elementy.

Klucze płaskie – przydadzą się każdemu. Niezwykle praktyczne, zajmujące mało miejsca. Również warto zwrócić uwagę na zestawy kluczy aby mieć kilka podstawowych rozmiarów.

Zestaw dla młodego kierowcy – interesującym pomysłem będzie skompletowanie zestawu dla nowych kierowców. Wbrew pozorom kamizelka odblaskowa, apteczka, gaśnica czy podnośnik nie będzie dziwnym i nudnym prezentem. Jest to „must have” wyposażenia każdego samochodu, tym samym na pewno przyda się każdemu.

Upominki do 100 zł

Skrzynka na narzędzia – chyba najbardziej praktyczny prezent. Przydatny dla każdego kto ma choć kilka narzędzi. Pozwoli zachować porządek, mieć wszystko pod ręką – zorganizowane. Dodatkowo ułatwi przenoszenie i składowanie naszych przyrządów. Dzięki przegródkom oraz mniejszym schowkom pozwoli schować najmniejsze elementy.

Zestaw wierteł/bitów – przydatny dla każdego majsterkowicza. Wiertła lubią się łamać, wyginać lub po prostu zużywać. Dlatego nigdy ich za wiele. Jeżeli wiemy dokładniej czym się nasz obdarowywany zajmuje możemy dobrać mu odpowiednio np. wiertła do drewna lub np. cały zestaw wierteł i bitów w praktycznej skrzynce.

Komplet narzędzi – do 100 zł uda nam się upolować podstawowy zestaw wszystkich narzędzi, zawierający również takie gadżety jak miarkę, piłkę, małą poziomicę czy ołówki. Jaki by nie był na pewno się przyda i zostanie dobrze spożytkowany.

Upominki do 200 zł

Mając już nieco większy budżet na pewno możemy sięgnąć po elektronarzędzia. Nawet do 00 zł jesteśmy w stanie kupić dość dobry sprzęt do domowych prac.

Wiertarka udarowa – wiertarka przyda się każdemu. Jest to podstawowe narzędzie w domu – Ucieszy każdego. Warto zwrócić uwagę na moc. Oczywiście im miększa tym lepsza i dająca więcej możliwości. Warto również porównać wagę. Na pewno dużym plusem będzie regulacja prędkości. Niektóre mają specjalny uchwyt na kluczyk, dzięki czemu nie zagubi się.

Wiertarko – wkrętarka – warto zwrócić uwagę na pojemność baterii oraz jej czas ładowania. Waga również ma spore znaczenie. Jeżeli upolujemy dobrą okazję może uda się nam mieć w zestawie zapasową baterię lub światełko świecące w miejscu wkręcania.

Multiszlifierka – jeżeli mamy w rodzinie osobę lubiącą rękodzieło to strzał w dziesiątkę. Dzięki multiszlifierce można przycinać, wycinać, szlifować a nawet grawerować. Można tworzyć swoje prace, projekty – wszystko zależy tylko od wyobraźni i umiejętności. Warto pamiętać aby w zestawie były dołączone różne końcówki oraz aby narzędzie miało sporo obrotów.