12 pomysłów na prezenty dla majsterkowicza
12 pomysłów na prezenty dla majsterkowicza
28 listopada, 2017
odzież robocza
Odzież robocza – dobra inwestycja czy zbędny wydatek?
16 stycznia, 2018
Pokaż wszystko

Świąteczne DIY

Zbliżające się Święta częściej skłaniają nas do różnorakich robótek ręcznych. Budzi się nasza kreatywna strona. Chcemy aby w te święta nasze oczy cieszyły nasze autorskie ozdoby. Świąteczne DIY daje to ogromną satysfakcję i sprawia że czujemy się bardziej spełnieni w te święta. Im bardziej naturalny surowiec tym piękniejszy efekt końcowy.

Plastry drewniane

Ostatnio dużą popularnością cieszą się plastry i plasterki drewniane. Możliwości ich wykorzystania są nieograniczone – na drodze staje tylko wyobraźnia. Plastry drewniane w podstawowej wersji mogą być podkładkami pod kubki. Możemy je również wykorzystać jako element dekoracyjny naszej ściany. Bardziej kreatywnym i oryginalnym wykorzystaniem jest wykonanie z plastrów blatu. W wersji świątecznej mniejsze plastry mogą być zawieszkami na choinkę. Dodatkowo możemy w nich wyciąć świąteczne motywy lub wypalić wzór. Natomiast większe grube plastry pięknie wyeksponują nasze ozdoby, będą oryginalna paterą na owoce (po uprzednim zakonserwowaniu odpowiednim olejem). Wykonanie takich plastrów w dużej mierze zależy od surowca jakim dysponujemy. Jeżeli mamy mniejszą-chudszą gałąź plasterki utniemy piłą ukośną, pilarką tarczową, możemy spróbować lisim ogonem, a nawet klasyczną piłą elektryczną. Niezwykle ważne przy tym jest zachowanie środków bezpieczeństwa. Należy uważać na odskakująca i odbijającą gałąź i plastry.

 

Świąteczne DIY

Jeżeli jesteśmy w posiadaniu grubszych i większych pni możemy spróbować uciąć plastry przy pomocy mocniejszej już piły spalinowej, a najlepiej piłą taśmową. Piły taśmowe na ogół są w posiadaniu profesjonalistów, ponieważ są sporą inwestycją. Dlatego w przypadku większych plastrów może się okazać iż bardziej opłaca się iść do zaprzyjaźnionego stolarza lub po prostu kupić gotowe. Warto pamiętać aby po wykonaniu plastrów porządnie je przeszlifować, aby usunąć ewentualne niedociągnięcia i pięknie wygładzić nasze wytwory. Sprawdzi się do tego idealnie szlifierka mimośrodowa, a wykończeniówkę wykonamy ręcznie papierem ściernym.

Choinka z desek

Ciekawym pomysłem są drewniane choinki własnej roboty. Sposobów wykonania i technik jest wiele. Jednym z nich jest łatwa do wykonania choinka z desek na pióro wpust. Znacznie łatwiej się taką montuje wpuszczając jedną deskę w drugą. Do wykonania średniej wielkości choinki wystarczy nam jedna deska pióro wpust długości 2.5m. Warto zacząć od przygotowania sobie górnej części choinki, którą następnie wykorzystamy jako wzór do kątów/ramion choinki. Następnie przystępujemy do odmierzania odpowiednich odcinków choinki. Po wycięciu wszystkich części, łączymy je porządnym klejem do drewna. A łączenie ułatwią nam wspomniane pióro wpust. Jeśli chcemy aby choinka stała samodzielnie, nie oparta musimy zamontować stojak. Mamy nadzieję iż powyższe dwa pomysły pobudzą państwa wyobraźnię i zachęcą do tworzenia.

świąteczne DIY


Mamy nadzieję iż powyższe dwa pomysły pobudzą państwa wyobraźnię i zachęcą do tworzenia własnych świątecznych dzieł.