Ręczne narzędzia pomiarowe
15 września 2016
Farby elewacyjne – którą wybrać?
11 października 2016
Pokaż wszystkie

Zastanawiałeś się kiedyś jak wykorzystać pustą przestrzeń w swoim domu? A może właśnie masz za mało przestrzeni i chciałbyś wszystko zmieścić w jednym miejscu? Jeżeli tak, to antresola jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem. To zadziwiające, jak ta sprytna konstrukcja może wpasować się w niemalże każdy typ pomieszczenia.

Choć konstrukcja samej antresoli jest prosta, wymaga nieco wysiłku. Musisz zastanowić się przede wszystkim nad jej przeznaczeniem, ponieważ ważne jest, jak wiele będzie musiała udźwignąć. Jeżeli masz grube ściany, najlepiej jest zamontować legary metalowe i na to położyć płytę OSB. Wtedy wystarczą na podłogę drewniane panele, a od dołu np. deski na sufit. Jeżeli jednak nie możesz zamontować jej w ścianie, będziesz musiał stworzyć konstrukcję tylko na nogach 🙂 To czy wybrać nogi drewniane czy betonowe, zależy od wcześniej wspomnianego udźwigu. Jeżeli antresola ma służyć tylko do utrzymywania materaca i dwóch śpiących osób, to zdecydowanie cała konstrukcja może być drewniana. Jednak wiele osób wykorzystuje antresolę, by stworzyć zupełnie nowe pomieszczenie: biuro, domową bibliotekę, kącik zabaw dla dziecka. Wtedy musisz nie tylko wzmocnić konstrukcję, tak aby udźwignęła regały, książki, biurko itp., ale również wziąć pod uwagę jej większą powierzchnię, przez co antresola na pewno będzie wymagała solidniejszego wsparcia.

 

pin4pin2pin3pin1pin5

fot. Pinterest

Zabierając się samodzielnie za wykonanie takiej konstrukcji musisz pamiętać, by się dobrze wyposażyć! Poza materiałami będziesz potrzebował wielu narzędzi. Na pewno będziesz potrzebował dobrej wiertarki i wielu śrub. Idealnym rozwiązaniem może być również laser dzięki, któremu wszystko będzie prosto. Sprawdź ofertę naszego sklepu, znajdziesz w nim wszystko, co potrzebujesz do wykonania tej i innych konstrukcji.

piramida szczecin