Farby elewacyjne
29 sierpnia 2016
Ręczne narzędzia pomiarowe
15 września 2016
Pokaż wszystkie

Dlaczego magia?

Jak sięgniemy pamięcią wstecz i przypomnimy sobie nasze pierwsze malowanie ścian w życiu, to nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, że wchodzimy do sklepu, w którym są tylko i wyłącznie farby, w którym wymarzony kolor nie stanowi żadnego ograniczenia, bo sklep oferuje komputerową mieszalnię farb, a jedyny problem, to czy starczy nam na to wszystko pieniędzy. Jak widać pozmieniało się sporo. Dziś farby nie tylko pokrywają ściany, ale mają mnóstwo funkcji, które często nasi klienci komentują: „a to jakaś magiczna farba?”. Spokojnie, to nie magia, to po prostu technologia i bliżej jej do science fiction niż baśni o krasnoludkach.

10481741576_8203a03733_kmni

 

Jakie zadziwiające cechy farb proponują dziś producenci?

REGENERACJA POWŁOKI

Dzięki zastosowaniu specjalnych składników, farby mogą mieć zdolność samo regeneracji. Mowa oczywiście o niewielkich zadrapaniach i przetarciach. Wystarczy uszkodzoną powierzchnię przetrzeć suchą ścierką lub przy mocniejszych zadrapaniach wilgotną tkaniną. Voilà, ściana jak nowa!

TECHNOLOGIA CERAMICZNA

Dzięki zastosowaniu tej technologii nasza ściana staje się bardzo odporna. Nie blaknie i ulega uszkodzeniom przy otarciach, czy drapnięciach.  Ponad to kolory farb wykorzystujących tę technologię są niezwykle głębokie.

TECHNOLOGIA ENKAPSULACJI

Enkapsulacja, to nie tylko bardzo dokładne krycie, ale również wysoka odporność na zabrudzenia, kurze i GRZYBY oraz PLEŚNIE! W przypadku danej powłoki polega ona na utrudnianiu rozwojowi grzybów pleśniowych i tym samym ich rozprzestrzenianiu się na ścianach w pomieszczeniach wilgotnych.

istock_000010311672xsmall

 

Co w tym wszystkim zaskakującego?

Najciekawsze jest to, że nawet łącząc te wszystkie cechy w jednym opakowaniu możemy uzyskać farbę ekologiczną i bezpieczną dla zdrowia. Nie wierzysz? Otóż wszystko, co zostało wymienione powyżej możemy znaleźć w opakowaniu Tikkurili! A w dodatku jej bezpieczeństwo, potwierdzają międzynarodowy certyfikat EU Ecolabel oraz rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.


Nadal nie wiesz jaką farbę wybrać?

Zapraszamy do naszego sklepu!