Co warto wiedzieć na temat podkaszarek
1 sierpnia 2016
Płytki na tarasie
1 sierpnia 2016
Pokaż wszystkie

Taras to miejsce gdzie, w szczególności w okresie letnim, chętnie relaksujemy się z najbliższymi. Aby jednak kusił on oko i mógł nam służyć przez długie lata, zadbać należy o jego stosowną pielęgnację. W jaki sposób powinno się czyścić i konserwować płytki tarasowe z gresu, betonu czy kamienia naturalnego?

pielęgnacja tarasu tenzi

Untitled design

O regularnej pielęgnacji tarasu pamiętać należy w szczególności w okresie od wiosny do jesieni, kiedy to pokrywające go płytki są w szczególnej mierze narażone na intensywną eksploatację. Do bieżącego czyszczenia płytek ceramicznych szkliwowych czy kamiennych zastosować można na przykład preparat Top Efekt Oranż, który ze względu na zawartość alkoholi szybko odparowuje i nie pozostawia smug oraz warstw ochronnych. Oprócz tego, podtrzymuje on połysk i naturalne właściwości mytych powierzchni.

 

 

 

 

Untitled design (2)

 

Jeżeli chodzi natomiast o doczyszczanie granitu, terakoty, gresu, granitogresu czy klinkieru, to warto sięgnąć po produkt Gres Kam, który poradzi sobie z rozpuszczeniem nawet najsilniejszych zanieczyszczeń, a co więcej, nie pozostawia smug.

Do pielęgnacji tarasu posłużyć mogą nam nie tylko gotowe, dostępne na rynku produkty. Równie dobrze sprawdzą się tu domowej roboty preparaty, takie jak na przykład woda z dodatkiem amoniaku, którą rozprowadza się przy użyciu mopa lub ściereczki. Do płytek cementować warto wypróbować mieszaniny wody z amoniakiem i krochmalem, a płytek z łupka – wody z mydłem w płynie.

Pielęgnacja tarasu to jednak nie tylko regularne jego czyszczenie, lecz także impregnacja, dzięki której płytki zabezpieczone będą przed powstawaniem plam oraz niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, jak chociażby niska temperatura. Przed aplikacją stosownego produktu, całą powierzchnię tarasu należy dokładnie oczyścić z zabrudzeń tak, by produkt był w stanie dotrzeć w głąb płytek.

Deutsch DE Polski PL