Odzież ochronna – w co warto zainwestować?
15 listopada 2016
Pędzle do malowania ścian
Pędzle do malowania ścian – rodzaje
7 lutego 2017
Pokaż wszystkie

Remont mieszkania może okazać się sporym wyzwaniem. Podchodząc do niego nieumiejętnie łatwo jest popełnić błędy, tracąc przy tym wiele nerwów i cenny czas. Dlatego odpowiedni plan to podstawa. Warto więc do remontu, jak do wszystkiego, podejść z głową i tym samym zaoszczędzić czas i oczywiście pieniądze. Co należy wziąć pod uwagę?

1. Planowanie budżetu

Bardzo często rozpoczynamy remont nie zastanawiając się nad jego całkowitym kosztem. Próbujemy na bieżąco nad wszystkim zapanować, niestety często bywa tak, że wydatki znacznie przekraczają nasze oczekiwania i możliwości. Nieoszacowanie budżetu czy też błędne oszacowanie kosztów może spowodować, że nie będziemy w stanie dokończyć wszystkich prac. Wtedy wymarzony remont okaże się klapą, a nam zostanie bałagan i nerwowe zastanawianie się co dalej. Dlatego warto na samym początku określić zakres prac, jakie zamierzamy wykonać i dokładnie przemyśleć koszty, jakie będziemy musieli ponieść. To znacznie ułatwi pracę i da nam możliwość uniknięcia dodatkowych i niepotrzebnych wydatków.

 

2. Styl, czyli dlaczego warto mieć projekt

Przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy warto zastanowić się nad jej zakresem: co chcemy zmienić, w jaki sposób to zrobimy i co będzie nam do tego potrzebne. Jeśli sami nie potrafimy zdecydować to możemy poprosić o pomoc specjalistów, którzy wykonają projekt z uwzględnieniem wszystkich naszych zaleceń. Należy przemyśleć wszystkie aspekty: od koloru ścian po ustawienie mebli i poszczególnych sprzętów. W Internecie możemy znaleźć mnóstwo zdjęć pięknych aranżacji, jednak często są to po prostu komputerowe wizualizacje, które nie zawsze sprawdzą się w naszym mieszkaniu. Weźmy więc pod uwagę przede wszystkim naszą wygodę, aby świeżo wyremontowane mieszkanie było miejscem, w którym każdy z domowników będzie się czuł dobrze i bezpiecznie.

 

3. Ekipa wykonawcza

Profesjonalna ekipa to podstawa. Często słyszy się o fachowcach, którzy zamiast pomóc i rzetelnie wykonać swoją pracę wykonali jedną wielką fuszerkę. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi nieprzyjemnościami warto pamiętać o podpisaniu umowy. Można w niej zawrzeć terminy realizacji poszczególnych zadań, harmonogram prac, projekt wykonawczy czy listę materiałów, jakie należy kupić.