Jak malować pomieszczenia zimą
7 lipca 2016
Pędzle do malowania ścian
Malowanie ścian krok po kroku
2 sierpnia 2016
Pokaż wszystkie

PŁYTKI NA TARASIE- SPECYFIKACJA


Warstwa użytkowa tarasu powinna być nie tylko estetyczna, lecz również łatwa do utrzymania w czystości, odporna na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych, wytrzymała i antypoślizgowa. Świetnie do tego celu sprawdzą się różnego rodzaju płytki.


Nasz taras wyłożyć możemy przy pomocy:

  • Płytek klinkierowych nieszkliwionych lub szkliwionych matowych
  • Gresu porcelanowego o strukturalnej powierzchni pokrytego przy pomocy warstwy matowego szkliwa
  • Terakoty mrozoodpornej pokrytej matowym szkliwem

Każdy z tych materiałów stosowany może być zarówno na tarasach zadaszonych, jak i niezadaszonych. Na skutek działania promieni słonecznych czy mrozów nie zmienią one ani swoich właściwości ani koloru.

Na tego typu powierzchni stosować powinno się wyłącznie płytki mrozoodporne, których nasiąkliwość nie przekracza trzech procent. Aby płytka dobrze się trzymała, zastosować należy wysokiej jakości rozpływny klej, który sprawia, że nie tworzą się pod nimi tak zwane „pustki” charakterystyczne dla standardowych klejów.

Bez względu na to, na jaki rodzaj nawierzchni postawimy, pamiętać należy o prawidłowym wykonaniu izolacji tarasu. Zdecydować możemy się tu między innymi na uszczelnienie zespolone, lecz musimy mieć wówczas świadomość, że jako okładzinę wierzchnią zastosować będzie można wówczas wyłącznie tradycyjne płytki ceramiczne. O wiele większe pole do manewru daje natomiast drenażowy system odprowadzania wody. Najlepiej sprawdzi się on, gdy warstwę wierzchnią stanowią grubsze, na przykład kamienne płyty.