Jak malować pomieszczenia zimą
7 lipca 2016
Pielęgnacja domowego tarasu
1 sierpnia 2016
Pokaż wszystkie

Aby nasz ogród zachwycał swoim wyglądem, musi być przede wszystkim zadbany. Jedną z czynności, którą należy wykonywać tam regularnie jest koszenie trawy. Jak się okazuje, do tego celu wykorzystać możemy nie tylko kosiarkę. W wielu przypadkach w zupełności wystarczająca może okazać się podkaszarka.

 

Na zakup tego typu urządzenia zdecydować powinniśmy się przede wszystkim wówczas, gdy dysponujemy trawnikiem o niewielkich wymiarach. Świetnie sprawdzi się ono także do koszenia kępek trawy między krzewami, pod murkami czy wzdłuż krawężników, czyli, mówiąc krótko, tam, gdzie jest za mało miejsca, aby móc w komfortowy sposób manewrować kosiarką.

Do głównych zalet podkaszarek zaliczyć można:

  • prostotę eksploatacji
  • komfort użytkowania
  • lekkość
  • stosunkowo niewielką głośność
  • niską cenę.

 

Urządzenia te występują w dwóch wersjach: elektrycznej oraz spalinowej. Pierwsza z nich pracuje na prąd i może być zasilana przy pomocy gniazdka lub akumulatora. Średnia moc tego typu podkaszarki waha się od 400 do 550 W, lecz niekiedy spotkać można się również z modelami, gdzie wynosi ona 900 W. Średnica cięcia podkaszarek elektrycznych sięgać może 40 centymetrów. Godną polecenia podkaszarką elektryczną jest na przykład Makita UR300 z silnikiem o mocy 400 W. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim łatwa wymiana żyłkowej głowicy tnącej oraz funkcja cięcia trawy w narożnikach.

 

podkaszarka elektryczna

 

Jeżeli chodzi natomiast o podkaszarki spalinowe, to najlepiej sprawdzają się one na większych powierzchniach oraz tych, które są oddalone od źródła prądu. Przeważnie posiadają silnik o mocy od 1,2 do 2,2 KM. Jako, że są one cięższe od podkaszarek elektrycznych, posiadają specjalny pas oraz szelki, które odciążają ręce i ułatwiają manewrowanie urządzeniem. Ciekawie prezentuje się między innymi podkaszarka Makita EBH 341U, która wyposażona jest w listwę zaczepową umożliwiającą przestawienie zaczepu, co ułatwia pracę na zboczach i nierównościach.

 

podkaszarka spalinowa

Deutsch DE Polski PL